Technikalia

Narzędzia i specyfikacjePrzeglądarkiBłędy?!Linki

Specyfikacje i narzędzia
Valid XHTML 1.0 TransitionalValid CSS!
 Pajączek: polski Edytor Stron WWW   Bluefish: prosty i funkcjonalny edytor www  Mozilla Firefox
Specyfikacja XHTML 1.0 • Specyfikacja CSS 2

Przeglądarki
Polecamy:
Firefox 3.x - jest szybki, bezpieczny i funkcjonalny;
Opera 10.x - bardzo szybka, bezpieczna i funkcjonalna;
Maxthon 3.x - nakładka na Internet Explorer, ale szybsza i bezpieczniejsza;

Wszystkie wymienione przeglądarki dostępne są w polskich wersjach dla systemów Windows, Linux, FreeBSD. W dystrybucjach Linuksa/*BSD można również używać przeglądarek Galeon, Konqueror, Ly(i)nx.

Każdy użytkownik Internetu powinien używać najnowszych wersji przęglądarek, zwłaszcza IE. M.in. z tego starsze wersje (np. IE v.4-v.6) nie będą wspierane. Jeżeli nie musisz, nie używaj IE, a jeśli już, to zawsze w ostatniej dostępnej wersji (uwzględniając wszelkie poprawki i nakładki!). Strony w serwisie odpowiadają przyjętym specyfikacjom, jednak nie odpowiadamy za błędne wyświetlanie stron przez starsze przeglądarki. Serwis dostosowany jest do różnych rozdzielczości, jednak zalecane minimum to rozdzielczość 800x600 i 8-bitowa głębia (256 kolorów).

Błędy
Serwis wykorzystuje PHP i Java Script. Dlatego poprawne działanie zależy od właściwej konfiguracji serwera (na co nie mamy wpływu) oraz od ustawień przeglądarki użytkownika (włącz obsługę JavaScript, przynajmniej dla naszego serwisu).

Problem 1 – Surowy (niesformatowany) wygląd stron, brak menu itd.
Rozwiązanie
Proszę upewnić się, że włączona jest obsługa języka Java Script i że używasz aktualnej wersji przeglądarki. W Firefoksie menu Narzędzia/Opcje/Treść – zaznacz "Włącz obsługę języka JavaScript". W Operze menu Narzędzia\Szybka konfiguracja\Włącz obsługę JavaScript. W IE menu Narzędzia/Opcje internetowe/Zabezpieczenia/Internet/Poziom niestandardowy/Obsługa skryptów – zaznacz "Włącz" przy pozycji "Wykonywanie aktywnych skryptów". W Maxthon menu Opcje/Opcje internetowe - dalej tak samo, jak w IE.

Jeżeli dostrzegłeś inne błędy – napisz. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi.

Projektowanie stron WWW - linki