Hamlet – dla kogo? dlaczego? po co?

Lokalizacja serwisu: http://www.hamlet.pro.e-mouse.pl
E-mail – kliknij odnośnik w lewym menu.

Nasze strony adresowane są przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, ale także do tych wszystkich, którzy chcą głębiej rozumieć otaczający nas (nie tylko) tekstowy świat – w tym oczywiście literaturę. Prezentujemy tutaj różnorodne porady dotyczące sztuki analizy i interpretacji dzieł (nie tylko) literackich, teksty wyjaśniające podstawowe wiadomości związane z budową i funkcjonowaniem języka, prace uczniów, dokumenty związane z oświatą i in.

Po co prezentować wiedzę humanistyczną w Internecie? Wydaje się, że największą zaletą jest w tym wypadku szybkość znajdowania informacji, Internet umożliwia takie konstruowanie treści, aby można było w każdej chwili – bez zbędnego wertowania książek – uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą znaczenia danego pojęcia czy zagadnienia.

Prosimy o wyrozumiałość, przygotowanie w pełni hipertekstowego serwisu humanistycznego wymaga nie tylko znajomości budowania stron WWW, ale przede wszystkim wiedzy, którą trzeba zgromadzić, opracować i logicznie ze sobą powiązać. To zaś wymaga czasu. Serwis będzie więc poprawiany, rozwijany i ulepszany, w czym pomóc mogą Wasze opinie i uwagi.